AXA Stenman ma nowego właściciela – amerykańską firmę ALLEGION

allegion

 

Siewierz (23 lipca 2015) – AXA Stenman, wiodący europejski dostawca domowych i rowerowych produktów zabezpieczających, zostaje nabyta przez notowaną, amerykańską firmę Allegion. Transakcja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale tego roku, po uzyskaniu zezwolenia organów regulacyjnych.
Axa, założona w 1902 roku, ma siedzibę w Veenendaal, w Holandii, posiada zakłady produkcyjne w Holandii, Francji i Polsce. AXA Stenman rozwija, produkuje i sprzedaje pod swoją marką AXA-HomeSecurity szeroki wybór okuć okiennych i drzwiowych, dla sektora budowlanego i remontowego, oraz pod własną marką AXA BikeSecurity innowacyjne akcesoria rowerowe dla producentów rowerów oraz na rynek wtórny.


Produkty AXA Stenman są sprzedawane w całej Europie producentom rowerowym, dystrybutorom detalicznym, sieciom DIY, producentom drzwi i okien i budowniczym nieruchomości. AXA Stenman ma około 320 pracowników, generuje sprzedaż na poziomie około €60 mln w 2014 roku i oczekuje się, że wygeneruje dwucyfrowy wzrost w 2015r.
Allegion, plc (NYSE: ALLE), wiodący globalny dostawca produktów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, zdecydował się, przez jedną ze swoich spółek zależnych, do nabycia AXA Stenman Holding. Przewiduje się, że transakcja zamknie się w trzecim kwartale tego roku, po uzyskaniu zezwolenia organów regulacyjnych.
Przewodniczący, prezes i dyrektor generalny Allegion David D. Petratis powiedział, że produkty AXA Stenman są bardzo cenione za ich jakość oraz za posiadanie wysokich europejskich not bezpieczeństwa. Zauważył również, że AXA Stenman ma niezwykłą kulturę przedsiębiorczości oraz solidny zespół zarządzający, który zbudował obszerne relacje z klientami i kanały sprzedaży, z których Allegion będzie korzystać.


„AXA Stenman jest silną marką, która słynie z najwyższej jakości rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, co sprawia, że znakomicie pasuje do naszego biznesu EMEIA, a także do Allegion jako całości”, powiedział Petratis. „Z AXA Stenman w naszej rodzinie, zwiększymy głębokie dziedzictwo lokalne naszej firmy i stworzymy więcej znaczących możliwości rozwoju poprzez rozwijanie innowacyjnych produktów w Europie i na świecie. Nośne portfolio AXA Stenman umacnia naszą markę Kryptonite, a przywództwo AXA Stenman w zakresie rodzimych produktów w Holandii dodaje się do naszego silnego portfela lokalnych europejskich marek, takich jak CISA, Bricard i Briton”.
Po zakończeniu transakcji, AXA Stenman będzie działać w obrębie wpływów Allegion w regionie EMEIA. Harry C. Smeets, Prezes Zarządu AXA Stenman, uważa, że obie firmy skorzystają z nowego partnerstwa.


„Silne produkty obu naszych marek „AXAHomeSecurity” i „AXA BikeSecurity” w połączeniu z globalnym i nośnym znaczeniem w kwestiach bezpieczeństwa firmy Allegion, pozwoli nam zwiększyć całościową ofertę dla naszych klientów”, powiedział Smeets. „Ponadto, wykorzystanie naszych połączonych możliwości w kwestii rozwoju produktów pozwoli nam przyspieszyć dystrybucję innowacji. To ekscytujący czas dla obu firm”.
Allegion zamierza sfinansować zakup za pośrednictwem gotówki i kredytu odnawialnego. Oczekuje się, że transakcja spowoduje wzrost marży EBITDA Allegion i wzrost zysków z roku 2016. Wyłączając koszty transakcji i integracji, przewiduje się, że umowa przyniesie wzrost zysków.
W kwestiach transakcji dla Allegion występują: Delphi działa jako doradca finansowy oraz Houthoff Buruma działa jako doradca prawny Allegion. William Blair & Company działał jako doradca finansowy i Loyens & Loeff działał jako doradca prawny Gilde Buy Out Partners i innych sprzedających akcjonariuszy tej transakcji.
Po więcej informacji na temat produktów AXA Stenman, odwiedź www.axahomesecurity.pl
Kontakty:
AXA Stenman Poland
mstyczen@axahomesecurity.com

źródło: Allegionplc