AXA zwiększy produkcję w Zawierciu

allegion

ZAWIERCIE, POLSKA (31 LIPCA 2019 R.) Allegion, zawierciański producent i wiodący światowy dostawca produktów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, gościł ostatnio w swoim zakładzie produkcyjnym AXA Prezydenta Zawiercia Łukasza Konarskiego, w celu omówienia zapowiedzianej ekspansji.

Dyrektor zakładu Miłosz Garbarczuk powiedział, że firma Allegion, mająca swoją siedzibę w Dublinie, instaluje nowe linie montażowe w zakładzie w Zawierciu, co poszerzy jej wpływ zarówno w Polsce, jak i w Europie.

– Nasza marka, AXA, działa w Polsce od ponad 20 lat, a wkrótce będziemy świętować pierwszą rocznicę w Zawierciu – powiedział Garbarczuk. – Cieszymy się, że możemy uczcić tę uroczystość przekazując dobrą wiadomość o planowanym zwiększeniu produkcji w naszym zakładzie. Dzięki nowym mocom produkcyjnym będziemy wytwarzać urządzenia antypaniczne i samozamykacze, które są sprzedawane w Polsce, a także we Francji, Włoszech, Hiszpanii i innych krajach.

Do tej pory firma Allegion produkowała w Zawierciu produkty do zabezpieczania domów i rowerów pod marką AXA, wykorzystując podstawowe moce produkcyjne, takie jak odlewanie kokilowe, obróbka skrawaniem i wykańczanie. Oprócz nowych linii do montażu urządzeń antypanicznych i samozamykaczy, w zakładzie znajdować się będzie również nowa linia lakiernicza.

– Miasto Zawiercie jest bardzo dumne z posiadania stabilnego pracodawcy jakim jest Allegion – powiedział Prezydent Łukasz Konarski. – Ta globalna firma obecna od wielu lat w Polsce oferuje atrakcyjne miejsca pracy, konkurencyjne płace i pakiety świadczeń, a także pozytywną kulturę organizacyjną.

Allegion zatrudnia obecnie w Zawierciu ponad 230 osób i organizuje pracę na jedną lub dwie zmiany dziennie (w zależności od obszaru produkcji) przez pięć dni w tygodniu. Aby uzyskać informacje na temat dostępnych w zakładzie miejsc pracy, mieszkańcy regionu mogą wysyłać e-maile na adres praca@allegion.com.